Boys Varsity Track, Girls Varsity Track · Track Competes at Cookeville HS


"I am super proud of our kids. They ran tired tonight and pushed through and completed well. We have had a hard to week stretch and they rose to the challenge." Coach Bates
Up next is the King of the Mountain Finale on Tuesday April 12 at 4Pm.
Teams that will be in attendance include: Alvin C. York, Clarkrange, Cookeville, Cumberland County, Livingston Academy, Sunbright, Trousdale County, McMinn County, Warren County and White County.
Through the first two meets the Stone Memorial boys and girls lead the overall point total with 242 and 246 points. They each have a 50-60 point lead and will need a strong finish on Tuesday for the girls to capture their third straight title and the boys to get their first every title.
RaceTab by MileSplit/FloSports RaceTab by MileSplit/FloSports 

          Cookeville Home Meet #3 - 4/7/2016 8:30:50 PM          
             Cookeville High School, COOKEVILLE, TN              

                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Joseph Vaughn            York Institute           11.4           10 
  2 Blake Ashburn            Cookeville High Scho     11.5            8 
  3 Cole Brown               York Institute           11.7            6 
  4 Jermaine Mason           Goodpasture High Sch     11.7            5 
  5 Cody Wylins              Stone Memorial High      11.7            4 
  6 Jaden McAllister         Cookeville High Scho     11.7            3 
  7 Ethan Pierce             Stone Memorial High      11.8            2 
  8 Brandon Dobson           Cookeville High Scho     11.8            1 
  9 Ronnie Wylins            Stone Memorial High      12.0              
 10 Dylan Manis              York Institute           12.2              
 11 Francisco Garcia         York Institute           12.2              
 12 Joseph Williamson        York Institute           12.3              
 13 Randy Delk               York Institute           12.4              
 14 Kendrick Leftwich        White Co. High Schoo     12.8              
 15 Payton Leftwich          White Co. High Schoo     12.9              
 16 Kevon Benson             Goodpasture High Sch     14.0              
 17 Christian Miller         Clarkrange High Scho     14.1              

                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Zoe Dennis               Cookeville High Scho     13.7           10 
  2 Tia Leftwich             White Co. High Schoo     13.8            8 
  3 Brenna Strain            Goodpasture High Sch     13.8            6 
  4 Trinity Creseslious      York Institute           14.0            5 
  5 Emma Richardson          Cookeville High Scho     14.1            4 
  6 Olivia Johnson           White Co. High Schoo     14.2            3 
  7 Josie Fouts              York Institute           14.6            2 
  8 Lexi Rutledge            White Co. High Schoo     14.7            1 
  9 Sidney Ipock             York Institute           14.8              
 10 Amber Mattox             Cookeville High Scho     14.8              
 10 Destiny Oliphant         Cookeville High Scho     14.8              
 12 Brooke Moore             Goodpasture High Sch     14.9              
 13 Brianna Delk             York Institute           14.9              
 14 Emma Smith               Stone Memorial High      15.2              
 15 Andrea Seminole          Clarkrange High Scho     15.6              
 16 Addie Hall               Cookeville High Scho     15.6              
 17 Carmen Trojack           Cookeville High Scho     15.9              
 18 Caterin Diaz             Cookeville High Scho     16.1              
 19 Mikayla Thomsen          Cookeville High Scho     16.1              
 20 Ana Francisco            Cookeville High Scho     16.7              
 21 Ana Pena                 Cookeville High Scho     16.9              
 22 Grace McCormick          Cookeville High Scho     17.3              
 23 Madison Sisco            Cookeville High Scho     17.4              
 24 Katherine Jones          Clarkrange High Scho     17.8              
 25 Serena Labelle           Clarkrange High Scho     18.1              
 26 Alyssa Berry             Stone Memorial High      18.1              
 27 Lexi Proffitt            Stone Memorial High      18.2              
 28 Sydney Robinson          Cookeville High Scho     18.7              
 29 Diya Nijhawan            Cookeville High Scho     19.1              

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nekia Gibson             York Institute           18.8           10 
  2 Madison Wilson           Stone Memorial High      18.9            8 
  3 April Middlebrook        Cookeville High Scho     19.1            6 
  4 Samantha Lorz            Stone Memorial High      20.1            5 
  5 Maggie Wright            York Institute           21.6            4 
  6 Allie Hale               Stone Memorial High      21.8            3 
  7 Amber Howard             Stone Memorial High      21.8              
  8 Abi Tate                 York Institute           25.1            2 
 DQ Chesney Lambert          White Co. High Schoo       NT              

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Austin Bertram           York Institute         123-09     10 
  2 Ethan Farley             White Co. High Schoo   119-00      8 
  3 Logan Lamb               Cookeville High Scho   106-03      6 
  4 Ben Kindred              Stone Memorial High    105-08      5 
  5 Luke Downes              Clarkrange High Scho   102-07      4 
  6 Logan Jones              York Institute          96-00      3 
  7 Dakota Kubecka           White Co. High Schoo    92-09      2 
  8 Bryan Asberry            York Institute          92-07      1 
  9 Brandon Jones            Stone Memorial High     92-05        
 10 Lucas Coleman            Stone Memorial High     92-04        
 11 Jake Sullivan            York Institute          89-09        
 12 Brandon Levine           Clarkrange High Scho    87-05        
 13 Traeson Usie             White Co. High Schoo    86-09        
 14 Allen Richardson         Cookeville High Scho    86-06        
 15 Glenmore Crabtree        Cookeville High Scho    77-07        
 16 Christian Miller         Clarkrange High Scho    72-00        
 17 Cameron Hayes            Cookeville High Scho    71-11        
 18 Nick Grasso              Cookeville High Scho    71-05        
 19 Dillion Delk             York Institute          68-05        

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Abi Tate                 York Institute         103-07     10 
  2 Lacey Melton             Stone Memorial High     91-07      8 
  3 Emma Richardson          Cookeville High Scho    82-06      6 
  4 Jade England             White Co. High Schoo    75-11    4.5 
  4 Amber Mattox             Cookeville High Scho    75-11    4.5 
  6 Katellyan Maynard        York Institute          68-01      3 
  7 Abbi Blaylock            White Co. High Schoo    64-09      2 
  8 McKaylah Choate          York Institute          63-07      1 
  9 Andrea Seminole          Clarkrange High Scho    63-06        
 10 Kayla Dearmon            Clarkrange High Scho    57-08        
 11 Mallory Conatser         York Institute          55-03        
 12 Katherine Jones          Clarkrange High Scho    49-05        
 13 Andrea Bowling           Cookeville High Scho    44-07        
 14 Taylor Waterhouse        Goodpasture High Sch    30-01        

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Nash              Cookeville High Scho     19.8           10 
  2 Cole Lattanzi            York Institute           20.5            8 
  3 Ben Bowman               Stone Memorial High      20.9            6 
  4 Ross Wright              York Institute           22.1            5 

                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Longfellow        Cookeville High Scho   2:09.4     10 
  2 Caleb Aikens             Cookeville High Scho   2:11.8      8 
  3 Payt Bussey              Stone Memorial High    2:13.4      6 
  4 Gutrie Latanzi           York Institute         2:30.3      5 
  5 Ryan Goodpaster          Clarkrange High Scho   2:30.6      4 
  6 Preston Buck             Stone Memorial High    2:38.0      3 
  7 Aidan Jackson            Cookeville High Scho   2:38.2      2 
  8 Noah Sandoval            Clarkrange High Scho   2:41.4      1 
  9 Marius Grau              Clarkrange High Scho   2:43.0        
 10 Stephen Demers           York Institute         2:43.4        
 11 Craig Wiley              Cookeville High Scho   2:49.8        
 12 Austin Wattenbarger      Stone Memorial High    2:56.7        
 13 Adam Knapp               York Institute         3:09.2        

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Courtney McCowan         Cookeville High Scho   2:30.9     10 
  2 Ifeoma Ikedionwu         Cookeville High Scho   2:31.5      8 
  3 Hailey Coudriet          Stone Memorial High    2:35.9      6 
  4 Katelyn Lepley           Cookeville High Scho   3:00.6      5 
  5 Alley King               Cookeville High Scho   3:09.3        
  6 Sienna Howe              Stone Memorial High    3:16.4      4 
  7 Tierra Scoville          Stone Memorial High    3:20.0      2 
  7 Shelbie Storie           York Institute         3:20.0      2 
  7 Lyra Sparks              York Institute         3:20.0      2 

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dylan Cravens            York Institute        6-00.00     10 
  2 Dylon Dishman            Stone Memorial High   6-00.00      8 
  3 Brooks Burr              Cookeville High Scho  5-06.00      6 
  4 Seth Baldwin             York Institute        5-04.00    4.5 
  4 Ronnie Wylins            Stone Memorial High   5-04.00    4.5 
  6 Jason Seaman             Stone Memorial High   5-04.00      3 
  7 Pacey Pyle               York Institute        5-02.00    1.5 
  7 Cameron Hayes            Cookeville High Scho  5-02.00    1.5 
  7 Ammon Turner             Goodpasture High Sch  5-02.00        

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Abi Tate                 York Institute        4-04.00     10 
  2 Whitney Proffitt         Stone Memorial High   4-02.00      8 
  3 Maggie Wright            York Institute        4-02.00      6 
  4 Sochon West              York Institute        4-00.00      5 
  4 Taylor Delk              York Institute        4-00.00        

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                   3:52.8     10 
  2 York Institute A                           4:02.5      8 
  3 Stone Memorial High School B               4:03.6      6 
  4 York Institute B                           4:25.6      5 
  5 Stone Memorial High School A               4:28.4      4 
  6 Cookeville High School B                   4:33.3      3 

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                   4:51.1     10 
  2 Stone Memorial High School A               4:57.9      8 
  3 Stone Memorial High School B               4:59.2      6 
  4 Clarkrange High School A                   5:03.9      5 
  5 York Institute A                           5:27.9      4 

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Austin Bertram           York Institute       41-10.50     10 
  2 Logan Jones              York Institute       41-07.00      8 
  3 Allen Richardson         Cookeville High Scho 40-04.00      6 
  4 Bryan Asberry            York Institute       38-09.50      5 
  5 Brandon Jones            Stone Memorial High  36-09.00      4 
  6 Ben Kindred              Stone Memorial High  36-08.00      3 
  7 Devin Parker             Cookeville High Scho 36-03.00    1.5 
  7 Kody Crider              Goodpasture High Sch 36-03.00    1.5 
  9 Jacob Young              White Co. High Schoo 35-10.00        
 10 Andrew Wright            Stone Memorial High  35-01.00        
 11 Luke Downes              Clarkrange High Scho 34-07.50        
 12 Traeson Usie             White Co. High Schoo 34-07.00        
 13 Logan Lamb               Cookeville High Scho 33-04.00        
 14 Lucas Coleman            Stone Memorial High  33-00.00        
 15 Blake Hicks              Stone Memorial High  32-07.00        
 16 Christian Miller         Clarkrange High Scho 31-07.00        
 17 Jake Sullivan            York Institute       31-06.00        
 18 Gabe Wisner              Goodpasture High Sch 31-04.50        
 19 Jack Wiggins             Cookeville High Scho 30-08.00        
 20 Dillion Delk             York Institute       30-06.00        
 21 Curtis Tollett           Stone Memorial High  30-05.50        
 22 Todd Officer             White Co. High Schoo 28-11.00        
 23 Austin Adkinson          Clarkrange High Scho 25-08.00        
 24 Kaige Whiteaker          Cookeville High Scho 23-00.50        

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jade England             White Co. High Schoo 31-07.00     10 
  2 Abi Tate                 York Institute       29-09.50      8 
  3 Emma Richardson          Cookeville High Scho 28-00.00      6 
  4 Caitlin Reed             Stone Memorial High  27-06.00      5 
  5 Lacey Melton             Stone Memorial High  27-03.00      4 
  6 Katellyan Maynard        York Institute       26-07.00      3 
  7 Andrea Seminole          Clarkrange High Scho 24-10.00      2 
  8 Mallory Conatser         York Institute       23-10.00      1 
  9 Abbi Blaylock            White Co. High Schoo 23-00.00        
 10 Kayla Dearmon            Clarkrange High Scho 22-03.00        
 11 McKaylah Choate          York Institute       21-03.00        
 12 Mikayla Thomsen          Cookeville High Scho 19-07.00        
 13 Katherine Jones          Clarkrange High Scho 16-10.00        
 14 Serena Labelle           Clarkrange High Scho 14-09.00        

                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Luke Downes              Clarkrange High Scho     46.9     10 
  2 Ben Bowman               Stone Memorial High      49.1      8 
  3 Jason Seaman             Stone Memorial High      54.0      6 
  4 Justin Grossarth         Cookeville High Scho     54.1      5 
  5 Cole Lattanzi            York Institute           54.4      4 
  6 Ross Wright              York Institute         1:02.0      3 

                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samantha Lorz            Stone Memorial High      55.7     10 
  2 Madison Wilson           Stone Memorial High      58.4      8 
  3 Sochon West              York Institute           59.3      6 
  4 Maggie Wright            York Institute           59.7      5 
  5 Allie Hale               Stone Memorial High    1:00.1      4 
  6 April Middlebrook        Cookeville High Scho   1:01.0      3 
  7 Amber Howard             Stone Memorial High    1:13.9        
  8 Mikayla Thomsen          Cookeville High Scho   1:14.4      2 

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                   9:19.6     10 
  2 Stone Memorial High School A               9:29.9      8 
  3 York Institute A                          10:09.0      6 
  4 Cookeville High School B                  10:18.0      5 
  5 Stone Memorial High School B              10:27.0      4 

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                  10:38.7     10 
  2 Stone Memorial High School A              11:22.0      8 
  3 York Institute A                          14:02.0      6 
  4 York Institute B                          14:51.0      5 

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Longfellow        Cookeville High Scho   4:43.3     10 
  2 Caleb Aikens             Cookeville High Scho   4:48.8      8 
  3 Jordan Schroeder         Stone Memorial High    4:53.1      6 
  4 Xavier Findley           Stone Memorial High    4:56.9      5 
  5 Caleb Fox                White Co. High Schoo   5:19.0      4 
  6 Jonathan Dean            Cookeville High Scho   5:20.4      3 
  7 Nakoda Cannon            Clarkrange High Scho   5:23.7      2 
  8 Kyle Rusche              Cookeville High Scho   5:25.7        
  9 Ty Reagan                York Institute         5:44.2      1 
 10 Noah Sandoval            Clarkrange High Scho   5:46.4        
 11 Gabe Sparkman            White Co. High Schoo   5:53.3        
 12 Matthew Noland           Stone Memorial High    5:54.2        
 13 Stewart Matthews         York Institute         5:59.9        
 14 Stephen Demers           York Institute         6:19.3        
 15 Kane Fowler              York Institute         6:22.8        

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Hannah Hart              Cookeville High Scho   5:59.9     10 
  2 Cheyenne Jones           Stone Memorial High    6:00.2      8 
  3 Maddie Sandman           York Institute         6:16.3      6 
  4 Katelyn Lepley           Cookeville High Scho   6:48.8      5 
  5 Allie Hale               Stone Memorial High    7:06.0      4 
  6 Sammi Jones              Clarkrange High Scho   7:39.9      3 

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Dylan Cravens            York Institute       36-02.25    NWI    10 
  2 Brooks Burr              Cookeville High Scho 35-00.75    NWI     8 
  3 Seth Baldwin             York Institute       30-06.50    NWI     6 

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Faith Robinette          Stone Memorial High  27-08.25    NWI    10 
  2 Caitlin Reed             Stone Memorial High  26-11.00    NWI     8 
  3 Mikah Thomsen            Cookeville High Scho 26-10.25    NWI     6 
  4 Lacey Melton             Stone Memorial High  25-08.00    NWI     5 
  5 April Middlebrook        Cookeville High Scho 25-07.50    NWI     4 
  6 Carmen Trojack           Cookeville High Scho 24-04.50    NWI     3 

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                     45.2     10 
  2 Stone Memorial High School A                 46.9      8 
  3 York Institute A                             47.1      6 
  4 Goodpasture High School A                    48.6      5 
  5 White Co. High School A                      49.9      4 
  6 York Institute B                             50.8      3 
  7 Stone Memorial High School B                 51.1      2 
  8 Cookeville High School B                     52.5      1 
  9 Goodpasture High School B                    55.5        

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School A                     56.7     10 
  2 White Co. High School A                      58.3      8 
  3 Stone Memorial High School A                 58.7      6 
  4 Cookeville High School B                   1:00.3      5 
  5 York Institute A                           1:00.5      4 
  6 York Institute B                           1:00.5      3 
  7 Stone Memorial High School B               1:03.3      2 
  8 Goodpasture High School A                  1:03.6      1 
  9 Clarkrange High School A                   1:06.5        

                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Matthew Jones            Cookeville High Scho     53.5     10 
  2 Jake Shockey             White Co. High Schoo     55.3      8 
  3 Logan Lamb               Cookeville High Scho     55.9      6 
  4 Ethan Pierce             Stone Memorial High      56.8      5 
  5 Blake Daniels            Cookeville High Scho     57.6      4 
  6 Francisco Garcia         York Institute           58.2      3 
  7 Alex Cruz                Cookeville High Scho     59.1        
  8 Gutrie Latanzi           York Institute           59.9      2 
  9 Brandon Blake            Clarkrange High Scho   1:02.0      1 
 10 Hase Finklea             Goodpasture High Sch   1:02.7        
 11 Gabe Wisner              Goodpasture High Sch   1:06.6        
 12 Cody Merriman            White Co. High Schoo   1:07.3        
 13 Conner Wisner            Goodpasture High Sch   1:07.7        
 14 Jason Farris             White Co. High Schoo   1:08.4        
 15 Craig Wiley              Cookeville High Scho   1:09.2        
 15 Eli Hudson               Cookeville High Scho   1:09.2        
 17 Glenn Starr              Stone Memorial High    1:10.4        
 18 Turner DeBerry           Cookeville High Scho   1:16.8        

                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Isabella Dawson          Cookeville High Scho   1:07.5     10 
  2 Abigail Sandman          York Institute         1:09.0      8 
  3 Kassandra Ayala          Stone Memorial High    1:12.7      6 
  4 Megan Taulbee            Clarkrange High Scho   1:13.1      5 
  5 Tiffany Beaty            York Institute         1:15.9      4 
  6 Hallie Spurlock          Cookeville High Scho   1:22.0      3 
  7 Maura Hart               Cookeville High Scho   1:26.9      2 
  8 Jade England             White Co. High Schoo   1:27.1      1 
  9 Taylor Waterhouse        Goodpasture High Sch   1:31.2        
 10 Sienna Howe              Stone Memorial High    1:34.9        
 11 Brooke Frietage          Stone Memorial High    1:44.9        
 12 Ali Caskey               White Co. High Schoo   2:14.2        

                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Matthew Jones            Cookeville High Scho     24.0           10 
  2 Rhyan Tate               York Institute           24.4            8 
  3 Ronnie Wylins            Stone Memorial High      24.8            6 
  4 Jacob Sweeton            Stone Memorial High      24.9            5 
  5 Joseph Williamson        York Institute           25.6            4 
  6 Joseph Vaughn            York Institute           26.1            3 
  7 Brooks Burr              Cookeville High Scho     27.2            2 
  8 Tyler Fletcher           Cookeville High Scho     27.2            1 
  9 Dawson Ogletree          White Co. High Schoo     29.0              
 10 Christian Miller         Clarkrange High Scho     29.8              
 11 Josh Piggott             Cookeville High Scho     34.4              

                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Zoe Dennis               Cookeville High Scho     27.9           10 
  2 Susan Nelson             Stone Memorial High      28.5            8 
  3 Trinity Creseslious      York Institute           30.4            6 
  4 Taylor Delk              York Institute           31.2            5 
  5 Kristen Adams            York Institute           31.4            4 
  6 Destiny Oliphant         Cookeville High Scho     31.8            3 
  7 Ciera Bobo               White Co. High Schoo     35.1            2 
  8 Katherine Jones          Clarkrange High Scho     38.7            1 
  9 Hannah Craft             Stone Memorial High      39.2              
 10 Lexi Proffitt            Stone Memorial High      40.6              

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nathan Longfellow        Cookeville High Scho  10:03.8     10 
  2 Caleb Aikens             Cookeville High Scho  10:33.9      8 
  3 Michael VanWinkle        Stone Memorial High   10:57.0      6 
  4 Lee Burk                 Cookeville High Scho  11:08.8      5 
  5 Jackson Hughes           Stone Memorial High   11:39.7      4 
  6 Ty Reagan                York Institute        12:08.1      3 
  7 Zach Stambaugh           Stone Memorial High   12:18.3      2 
  8 Carter Young             Cookeville High Scho  12:19.4        
  9 Kane Fowler              York Institute        14:12.5      1 

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jena Burk                Cookeville High Scho  14:25.9     10 
  2 Chloe Livingston         Cookeville High Scho  14:29.8      8 
  3 Brittany Simmons         White Co. High Schoo  14:41.9      6 
  4 Rebekah Noland           Stone Memorial High   15:00.8      5 

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Josh Molands             Clarkrange High Scho 18-07.00    NWI    10 
  2 Kendrick Leftwich        White Co. High Schoo 18-00.75    NWI     8 
  3 Brooks Burr              Cookeville High Scho 17-01.00    NWI     6 
  4 Dylan Cravens            York Institute       16-07.50    NWI     5 
  5 Pacey Pyle               York Institute       15-11.00    NWI     4 
  6 Seth Baldwin             York Institute       15-07.50    NWI     3 
  7 Trevor Tucker            Stone Memorial High  15-04.00    NWI     2 
  8 Glenn Starr              Stone Memorial High  13-11.00    NWI     1 
  9 Cameron Hayes            Cookeville High Scho 13-09.50    NWI       
 10 Justice Hamilton         White Co. High Schoo 13-09.25    NWI       
 11 Dylon Greenwood          Stone Memorial High  13-04.00    NWI       

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lacey Melton             Stone Memorial High  13-02.00    NWI    10 
  2 Tia Leftwich             White Co. High Schoo 13-01.50    NWI     8 
  3 Mikah Thomsen            Cookeville High Scho 12-03.50    NWI     6 
  4 Sidney Ipock             York Institute       11-05.00    NWI     5 
  5 Brooke Moore             Goodpasture High Sch 11-01.00    NWI     4 
  6 Jade England             White Co. High Schoo 10-11.00    NWI     3 
  7 Julia Wardlow            White Co. High Schoo 10-10.00    NWI     2 
  8 Tiffany Beaty            York Institute       10-09.75    NWI     1 
  9 Brenna Strain            Goodpasture High Sch 10-09.50    NWI       
 10 Destiny Simino           Cookeville High Scho 10-02.25    NWI       
 11 Taylor Shake             Cookeville High Scho 10-01.00    NWI       
 12 Allie Strong             Cookeville High Scho  9-01.75    NWI       
 13 Caterin Diaz             Cookeville High Scho  8-08.00    NWI       

              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Stone Memorial High School A              2:02.93     10 
  2 York Institute A                          2:04.33      8 
  3 Cookeville High School A                  2:09.00      6 
  4 Stone Memorial High School B              2:11.00      5 
  5 York Institute B                          2:12.84      4 
  6 Cookeville High School B                  2:18.02      3 
  7 White Co. High School A                   2:19.00      2 
  8 Goodpasture High School A                 2:19.64      1 
  9 Clarkrange High School A                  2:21.84        

               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 York Institute A                          1:37.20     10 
  2 Stone Memorial High School A              1:38.85      8 
  3 Clarkrange High School A                  1:39.21      6 
  4 York Institute B                          1:44.86      5 
  5 Goodpasture High School A                 1:46.34      4 
  6 Cookeville High School A                  1:49.99      3 
  7 White Co. High School A                   1:50.02      2 
  8 Goodpasture High School B                 1:51.75      1 
  9 Cookeville High School B                  1:56.97        



        Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)         
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Cookeville High School      201    45   64   15   42  13.5 21.5   0  
  2 York Institute              190    36   10   20   43   37   44    0  
  3 Stone Memorial High Schoo  144.5   22   32   20   40   12  18.5   0  
  4 Clarkrange High School      38      1    7   10    6    4   10    0  
  5 White Co. High School       36      8    4    0    6   10    8    0  
  6 Goodpasture High School    16.5     5    0    0   10   1.5   0    0  


        Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)        
==========================================================================
    Team                        Pts     
--------------------------------------------------------------------------
  1 Stone Memorial High Schoo     192   
  2 Cookeville High Schoo   186.5     
  3 York Institute              158     
  4 White Co. High School      60.5      
  5 Clarkrange High School      16      
  6 Goodpasture High School     12